Krim në familjen fierake, burri vret me thikë bashkëshorten dhe largohet nga banesa

207
Sigal

Një krim i rëndë ka ndodhur këtë pasdite në një familje në Fier. Nga të dhënat e para, raportohet se një i ri ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij. Mësohet se menjëherë pas krimit, autori i vrasjes është larguar nga banesa. Viktimë është shtetasja Irvana Medinaj, e cila është vrarë tragjikisht nga bashkëshorti Demokrat Medinaj.

Informacion paraprak

Sot rreth orës 17:20, në lagjen “Sheq i Madh”, në banesë, shtetasi D. M., 29 vjeç, ka goditur me mjet të mprehtë( thikë), bashkëshorten e tij, shtetasen I. M., e cila ka ndërruar jetë. Janë ngritur pika kontrolli në hyrje dalje të qytetit dhe po punohet për kapjen e autorit i cili është larguar nga vendngjarja. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.