“Kapen 300 kg kokainë në Durrës”, Artan Hoxha: Jemi kompletuar si bazë operacionale e narkotrafikut

87
Sigal

Gazetari i kronikës, Artan Hoxha të premten ka reaguar në lidhje me kapjen e 300.kg kokainë në Portin e Durrësit, duke nënvizuar se jemi të kompletuar si vend për të qenë një bazë operacionale e narkotrafikut.

Në një shënim të shkurtër në rrjetin social Facebook, Hoxha thekson se deri tani kishim sekuestruar sasi të mëdha kokaine në hyrje, tashmë kapem një ngarkesë të madhe me kokainë në dalje.

Sipas tij, ky nuk është rasti i parë, po kjo ishte sasia më e madhe e kokainës e kapur në dalje.

“Vetëm pesë ditë më parë, autoritetet italiane në Brindizi, kapen një sasi kokaine prej disa kilogramësh në një kamion që kishte hyrë në Itali me traget nga porti i Vlorës. Lënda narkotike u zbulua gjatë kontrollit të dytë, pasi kontrolli fillestar nuk kishte zbuluar asgjë”, shkruan ai.

Po ashtu, thekson se bashkë me shoferin e kamionit u arrestua dhe shtetasi J.H., nga Vlora, një personazh i arrestuar dhe më parë nga policia shqiptare për trafik narkotikësh.