Ishte larguar dje nga banesa, 65-vjeçari gjendet i mbytur në lumin Vjosa

75
Sigal

Një 65-vjeçar është gjetur i mbytur në lumin Vjosa. Burime bëjnë me dije se viktima me inicialet N.K., një ditë më parë është larguar nga banesa duke mos u kthyer.

Ishte bashkëshortja e tij e cila njoftoi largimin e bashkëshortit nga shtëpia ndërsa nga këqyrja e trupit të viktimës, nuk janë konstatuar shenja dhune.

Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje për të zbardhur shkaqet dhe rrethanat e mbytjes së 65-vjeçarit.

Njoftimi

Rreth orës 15:00, në shtratin e lumit Vjosa,  është gjetur pa shenja  jete, dyshohet i mbytur shtetasi N. K., rreth 65 vjeç, banues në Përmet.

Ditën e sotme, bashkëshortja e shtetasit N. K. ka bërë njoftim se ky shtetas ishte larguar mbrëmjen e djeshme nga banesa.

Nga kqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.