I shpallur në kërkim pasi ishte larguar nga banesa, 59-vjeçari gjendet i vde.kur

78
Sigal

Një 59-vjeçar me inicialet A.K, i shpallur në kërkim që prej datës 27 maj është gjetur pa shenja jete ditën e sotme, rreth orës 14:25.

Njoftimi i Policisë: Lushnjë/informacion paraprak

Me datë 29.05.2023, rreth orës 14:25, është gjetur pa shenja jete dhe pa shenja dhune, në një kanal në fshatin Plug, shtetasi A. K., 59 vjeç. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Lushnjë, për largim nga banesa në datë 27.05.2023.

Paraprakisht dyshohet se 59-vjeçari ka ndërruar jetë për shkaqe natyrale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.