“Hummer”-i u përplas me “Smart-in”, identifikohen të plagosurit në Sarandë

20
Sigal

Identifikohen dy drejtuesit e mjeteve që u përfshinë në një aksident mesditën e sotme në rrugën Sarandë-Delvinë. Ata janë Pëllumb Ahmeti, 28 vjeç dhe Birbil Islami, 42 vjeç.

Ahmeti ka qenë në drejtim të mjetit “Hummer” dhe Islami në drejtim të mjetit “Smart”. Si pasojë e aksidentit janë plagosur Islami dhe pasagjeri Vendim Tozo, të cilët po marrin ndihmën e parë në spitalin e Sarandës, ndërkohë që 28-vjeçari Ahmeti është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Sarandë.