Grabitja në Rinas, makina e autorëve gjendet e djegur

373
Lidhur me super grabitjen në Rinas, gjithçka është realizuar në kohë reale, ku pasi kanë marrë lekët autorët kanë djegur mjetin. Grabitja ka ndodhur në pistën ku ulen dhe ngrihen avionët, duke marrë kështu paratë që po ngarkoheshin në avion. Mësohet se grabitësit i kanë vënë flakën makinës me të cilën kanë realizuar grabitjen në Fushë-Prezë. Pas marrjes së njoftimit nga ana e policisë, dy grupe të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë dhe RENEA-s janë nisur për në Rinas.
Sigal