Goditet një nga grupet më të fuqishme shqiptare në Spanjë, 56 të arrestuar, sekuestrohen mijëra bimë kanabis

145
Sigal

Një grup kriminal i përbërë kryesisht nga shqiptarë që merren me kultivimin e kanabisit është goditur në Barcelonë të Spanjës, duke çuar pas hekurave 56 persona, të moshave 19 deri në 58 vjeç.

Autoritetet vendore thonë se aksioni për goditjen e këtij grupi ka nisur më 24 maj të këtij viti, pasi mbahej nën vëzhgim një elektricist, i cili merrej me riparimin dhe kryerjen e lidhjeve të paligjshme të energjisë elektrike në dhjetëra objekte ku kultivohej kanabis.

vijon…