Sigal

Një ngjarjë e rëndë është ragjistruar në Gjirokaster. Në Libohovë një 68 vjeçar është arrestuar pasi ka goditur me thikë vajzën e tij 30 vjeçare. Në pranga përfundoi Piro Bane.

Në njoftimin e policisë thuhet se: “Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në banesën e tij, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike si dhe ka goditur me mjet prerës vajzën e tij 30 vjeçare”.

Nuk dihen akoma shkaqet qe kane sjelle kete situate ne kete familje.

Por materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprime të mëtejshme.