Gjendet i mbytur në lumin Osum 50-vjeçari, trupi u konstatua nga kalimtarët

450
Një person është gjetur i mbytur paraditen e sotme në Lumin Osum në Berat.
Mësohet se viktima është Nuri Jazi 50 vjeç, i cili është konstatuar nga kalimtarët të cilët kanë njoftuar policinë. Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e mbytjes së 50-vjecarit.
Forca policie në vendngjarje kanë nisur hetimet hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes. Trupi pritet t’i nënshtrohet ekspertizës për të zbuluar shkaqet e vdekjes.
Sigal