Foto/Ja kush është personi që terrorizoi Vlorën me thirrjet “Allahu Akbar”

440
Policia e Vlorës dhe Antiterrori arrestuan 29-vjeçarin nga Mitrovica e Kosovës, pasi terrorizoi njerëzit duke tentuar që t’i rrëmbente dhe dhunonte. Dijar Xhema është personi në foto, i cili ka dhunuar fizikisht, psikologjikisht dhe ka tentuar të rrëmbejë me mjetin e tij ‘Audi’ me targa KS02300CO, tre shtetas me inicialet: B.N, N.I, dhe F. D. në vende të ndryshme të qytetit të Vlorës brenda një harku kohor prej 2 orësh. Ai bërtiste “Allahu Akbar”, “Jam i dërguari i Allahut”, dhe “Do ju vras të gjithëve”.
Sigal