FOTO/ Itali, momenti i trishtë kur shokët e ekipit i japin lamtumirën Mariusit

437
Sigal

Liga Kombëtare Amatore në Itali ka urdhëruar shtyrjen e raundit paraprak për Kupën e Italisë, seria D,e pranifikuar për fundjavë, në shenjë respekti për zinë kombëtare të shpallur për tragjedinë që goditi qytetin e Xhenovës dhe në solidaritet me familjet e viktimave.

Në veçanti, kjo Ligë, veproi në kujtim të Marius Djerrit, futbollistit 22 vjeçarit shqiptar, sulmues dhe lojtar i ri i Campi Corviglianese, i cili humbi jetën tragjikisht nga shembja e urës Morandi.

Shokët e tij të skuadrës i janë bashkuar familjes dhe të afërmëve të tjerë të Djerrit në ceremoninë shtetërore të përcjelljes për në banesën e fundit të viktimave. Ndiqni fotot kur shokët i japin lamtumirën Mariusit.

ImageImageImageImage