FOTO-EMRAT/ Kapet mbi 250 kg drogë, 2 trafikantë shqiptarë në pranga

669
Sigal

Tre persona, mes tyre dy shqiptarë janë arrestuar këtë të shtunë nga karabinierët e Leçes, që kanë sekuestruar mbi 250 kg marijuhanë, raportojnë mediat lokale.

Renato Uku, 36 vjeç, me banim në Certaldo (në provincën e Firences) dhe Oltion Proko, 29 vjeç, i cili rezulton lindur dhe banues në Vlorë, janë shqiptarët e arrestuar.

Image

Renato Uku

Ndërsa personi i tretë i arrestuar është një 43-vjeçar italian nga Brindisi, Salvatore Lograno.  

Image

Oltion Proko

Droga u gjet në një makinë me të cilën lëvizte italiani para se të ndalohej efektivët, dhe dy banesa. Droga e sekuestruar