(EMRI) Zbulohet autori i plagosjes me thi’kë të dy vëllezërve në Mat, shpallet në kërkim nga policia

46
Sigal

Ditën e sotme, janë plagosur me thikë dy vëllezërit Ardit dhe Kristian Hysa në një fshat të qytetit të Klosit. Për shkak të gjendjes së tyre të rëndë, ata janë transportuar me helikopter drejt Traumës në Tiranë.

Gerlad Buci është autori i plagosjes së Ardit dhe Kristin Hysës në Burrel. 35-vjeçari i ka plagosur me thikë dy të rinjë, 22 dhe 19 vjeç të cilët janë transportuar drejt Traumës por ende nuk dihet motivi.