EMRI/ Sulmohet me granatë banesa e një ish-polici në Shkodër

480
Sigal

 Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Shkodër ku në shënjestër ishte një ish-efektiv policie.

Mësonhot se banesa e ish-efektivit Shqyri Çela është sulmuar me granatë duke shkaktuar panik në të gjithën zonën.

Ngjarja ka ndodhur në 03:00 të natës në lagjen ‘Rus’. Deri më tani raportohet vetëm për dëme materiale.

Janë thyer vetëm xhamat e banësës së Çelës. Ky i fundit ka qenë vetëm në shtëpi kur ndodhi ngjarja.

Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për ndonjë konflikt të mundshëm