EMRI/ Aksident i rëndë në Hungari, vdes 26-vjeçari kosovar me vendbanim në Austri

104
Sigal

Në një aksident trafiku në Hungari ka mbetur i vdekur një i ri me prejardhje nga Kosova dhe vendbanim në Graz të Austrisë, njofton Albinfo.ch.

Sipas familjarëve të cilët e dhanë lajmin, ai ishte duke ardhur për në Kosovë.

Njoftimi i familjarëve:

Me hidherim te madh ju njoftojm ndarjen nga jeta per shkak te nje aksidenti fatal me makine, te nipit tim Liridonit 26 vjecar.

Liridoni ishte duke u kthyer ne Kosove por per fat te keq aksidenti i nates i ndodhur ne Hungari, i mori jeten ne moshe fare te re. Do ju lajmrohet ne vijim per vorrimin.