Eksploziv në lokalin e 42 vjeçarit në Durrës, vetëm dëme materiale, nuk ka të lënduar

409
Një sasi e vogël eksplozivi është vendosur në një lokal në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur mesnatën e së mërkurës në lagjen nr. 17. Sipas policisë lënda shpërthyese ishte vendosur në lokalin në pronësi të shtetasit K.R 42 vjeç.

Fatmirësisht nuk pati dëme në njerëz, por vetëm dëme materiale. Menjëherë në vendin e ngjarjes ka shkuar policia dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes në identifikimin e llojit dhe sasine e lendës , si edhe të autorëve.
Sigal