Bulqizë, plagoset rëndë një minator në minierë

502
Sigal

Një
minator ka mbetur i plagosur rëndë në një prej minierave të Bulqizës.
28-vjeçari Artan Gjeka mësohet se është zënë poshtë nga një masiv gurësh.

Siç raportohet ai ka marrë
plagë të shumta në trup, ndërsa është dërguar me urgjencë për në spital, ndërsa
pritet të sillet në Tiranë.

Policia ka mbërritur në
vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për ngjarjen e rëndë.