Bie një ortek masiv bore në Dardhë, bllokohet qarkullimi

325

Një ortek i madh bore është shkëputur në Dardhë. Për pasojë është bllokuar rruga në pikën turistike të Dardhës.

Burime bëjnë të ditur se si pasojë e reshjeve të dendura të borës dhe trashësia mbi 40 cm ka shkëputur ortekun nga një lartësi.

Raportohet se nuk ka të lënduar në njerëz.