Arrestohet hartografi i Hipotekës së Shkodrës, shpërdoroi detyrën

289
– Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një 33-vjeçar,të akuzuar për “shpërdorim detyre”. Sipas bluve, është arrestuar shtetasi Spartak Haxhija, pasi ndaj tij ishte lëshuar një urdhër-arrest dhe një ditë më parë Gjykata e Shkodrës ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” ndaj tij. Haxhija me detyrë hartograf në zyrën e Hipotekës Shkodër, dyshohet se ka shpërdoruar detyrën
Sigal