Arrestohet 22 vjeçari në Vlorë, dhunonte vazhdimisht xhaxhain

416
Një 22 vjeçar është arrestuar për ‘dhunë në familje “ në fshatin Picar të Vlorës. Sipas policisë i riu Vasjan Lamaj u arrestua në banesën e tij, pasi ai ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike kundrej xhaxhait të tij, me inicialet N.Lazaj 53 vjeç.
Policia thotë se 53 vjeçari ka qenë i pajisur me urdhër mbrojtje, për shkak të dhunës së përsëritur nga 22 vjeçari.
Konfliktet midis familjeve Lazaj kanë vazhduar për çështje pronësie.
Sigal