Aksidenti në Elbasan, plagosen dy persona

297
Dy përsona mbetën të plagosr në një aksident rrugor mëngjesin e sotëm në zonën e Elbasanit.
Ngjarja u regjistrua në aksin rrugor Elbasan-Bradashesh, ku dy automjete u përplasen mes tyre.
Dy të plagosurit janë dërguar në spital për të marrë ndihmën mjekësore dhe mësohet se ndodhen jashtë rrezikut për jetën
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje për të zbardhur shkaqet e aksidentit ndërkohë që mendohet se shkak i kësaj ngjarje të ketë qënë edhe moti I keq.