Aksidenti i rëndë në ‘Rrugën e Kombit’, një i vdekur dhe dy të plagosur

489
Sigal

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në aksin rrugor Tuneli Kalimashit –Kukës.

Sipas informacioneve paraprake, bëhet me dije se si pasojë e aksidentit, një person ka vdekur ndërkohë që dy ta tjerë janë të plagosur rëndë.

Makina tip ‘Opel’ pretendohet të ketë humbur drejtimin dhe të ketë dalë nga rruga.

Të plagosurit janë nisur me urgjencë drejtë Spitalit të Trumës në Tiranë, grupi hetimor është duke punuar për zbardhjen e plotë ytë shkaqeve.