Aksident në aksin rrugor Ersekë-Korçë, një 45 vjeçar mbetet i plagosur

57

Një aksident automobilistik ka ndodhur sot në qytezën e Ersekës.

Si pasojë, një person është plagosur rëndë dhe është dërguar me urgjencë në spital.

I dëmtuari ka marrë plagë të shumta në trup. Një automjet dyshohet se ka dalë nga rruga.

Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit, ndërsa policia ka arritur në vendngjarje. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Fushave të Selenicës.