Aksident në aksin Bulqizë-Shupenzë, makina del nga rruga, plagoset shoferi

15
Sigal

Një tjetër aksident është regjistruar sot në vendin tonë, këtë herë në aksin rrugor Bulqizë-Shupenzë. Ngjarja ndodhi pasditen e sotme.

Automjeti tip “Fiat” ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe mjeti ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka mbetur i plagosur shoferi.

Njoftimi i policisë:

Në aksin rrugor Bulqizë-Shupenzë, shtetasi E.Z., duke drejtuar automjetin tip “Fiat”, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe mjeti ka dalë nga rruga. Për pasojë ka mbetur i lënduar drejtuesi i mjetit i cili po merr ndihmë mjekësore në spital, jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor po kryen hetimet në vendngjarje.