Snapchat ofron filtra edhe për kafshët

514
Sigal

Filtrat e Snapchat-it po punojnë tani me macet, njoftoi aplikacioni për fotografitë.

Më parë, teknologjia e njohjes së fytyrës mund t’i aplikonte filtrat vetëm tek njerëzit.

Tani pronarët e maceve mund të përdorin aplikacionin Snapchat për të dekoruar kafshët e tyre me kapele, syze dhe feta bukë.

Njoftimi erdhi disa javë pasi kompania njoftoi se numri i njerëzve që përdorin Snapchat kishte rënë.

Numri i përdoruesve të përditshëm aktivë ra nga tre milionë në 188 milionë në mes të prillit dhe qershorit. Ishte hera e parë që kompania kishte raportuar një rënie në përdoruesit e përditshëm aktivë.

Kjo gjë mendohet se ndodhi për shkak të ndryshimit të përditësimit, të cilin e kritikuan shumë njerëz.