Ironia e publicistit Ylli Dylgjeri, i thur vargje Kajmakut: O Agim çe pate fat, që i ngjan Edit të gjatë!

540
Sigal

Publicisti dhe gazetari Ylli Dylgjeri, ka publikuar në rrjetin e tij social “Facebook”, disa vargje ironizuese “kushtuar” ish-kryebashkiakut të Vorës Agim Kajmaku.

Kajmaku është arresutuar ditën e sotme nga forcat e policisë.

Ja postimi i plotë

“Që pa gdhirë çu ngrit Vora
O ç’ të madh kemi gëzimnë
Arrestohet Agim Kajmaku
Të këndojmë për Sigurimnë”

O Agim çe pate fat
Që i ngjan Edit të gjatë
Ty të zgjodhi për bedel
Për ca pemë në Surrel

( popullore Gërdec)