Vijon paniku dhe frika në Turqi pas tërmetit, regjistrohen 22 lëkundje të tjera

345
Sigal

Turqia është goditur dje nga një tërmet i fuqishëm 5,8 ballë me epiqendër në Detin e Marmara.

Për pasojë 8 persona janë plagosur ndërsa brenda 6 orësh janë regjistruar plot 22 tërmete të tjera.

Deri tani nuk raportohet për persona të vdekur.

Image