VIDEO/ SHBA, re të zeza dhe vorbulla ajri, ja në timelapse formacioni i një tornadoje

329

Pamjet e pabesueshme dhe spektakolare janë xhiruar me një goPro nga një meteorolog i Universitetit të Oklahomes.

Reed Timer ka filmuar formacionin e një tornadoje, në momentin kur retë e zeza të karikuara nga shiu grumbullohen dhe krojohet një vorbull ajri deri në tokë, për tu shpërndarë më pas.

Pamjet e marra në Keenesburg, Colorado, janë ndarë në rrjetet sociale duke u bërë virale.