VIDEO/ Kolumbi, një hap nga humnera, autobusi ndalon buzë digës

478
Sigal

Një aksident fatmirësisht i evituar për pak centimetra, nga aftësia e shoferit dhe gjakftohtësia e tij.
Incidenti që shihni në këtë video ka ndodhur pranë digës së Ituango, në Kolumbi.

Pamjet e xhiruara nga lart dhe të publikuara në Tëitter tregojnë lëvizjen e mjetit dhe rrëshqitjen e tij pak centimetra nga gremina.
Sipas mediave lokale, në bord nuk kishte asnjë pasagjer në momentin e aksidentit.

Videoja është regjistruar gjatë rrugës së digës Ituango, ku në fillim niveli i lumit Cauca ka detyruar qindra persona të lënë banesat e tyre.