VIDEO/ Gruaja përplaset nga makina, ishte duke parë telefonin kur…

378
Sigal

Pamje shokuese të një aksidenti të filmuar në Sidnei të Australisë, kur një grua është përplasur dhe ngritur në ajër nga një makinë.

“Daily Mail” që poston videon dhe fotot nga aksidenti shkruan se gruaja ka qenë duke parë në telefon dhe nuk e kishte fare mendjen për të parë makinën që i ishte afruar.

Shoferi ka mundur të ngadalësojë shpejtësinë nga 48km / orë para goditjes me një shpejtësi prej 42 km / orë. Ndërkohë që në vend vrapojnë disa kalimtarë për ta ndihmuar.