VIDEO/ Autobusi shkakton zinxhir përplasjesh në SHBA, 5 të vdekur dhe 60 të plagosur

443
Sigal

Një autobus është bërë shkaku i një aksidenti fatal me 5 viktima dhe 60 të plagosur në Pensilvani.

Ishte pikërisht autobusi i ngarkuar me pasagjerë që u përmbys dhe më pas mori dhe tre trailera si dhe një autoveturë.

Dy prej viktimave janë shoferë ndërsa tre të tjerë mësohet nga mediat amerikane se ishin nga Nju Jorku, Jaremy Vazquez, 9 vjeç, Eileen Zelis Aria, 35 vjeç dhe Shang Quing Feng, 58 vjeç. Ndërsa nga të aksidentuarit dy janë në gjendje kritike kurse të tjerët kanë shpëtuar.