Vdes “Dust Lady”, gruaja simbol e sulmeve të 11 shtatorit

335
Ka ndëruar jetë në moshën 42 vjeçare “Dust Lady”, gruaja simbol e sulmeve të 11 shtatorit. Ajo vuajti nga tumori në stomak, e cila erdhi pikërisht për shkak të pasojave të asaj tragjedie, që i mbushi trupin me toksina.  Mori pseudonimin “Dust Lady” dhe u bë simbol i tragjedisë së 11 shtatorit 2001. Gruaja afroamerikane e mbijetuar nga rrëzimi i Twin Towers, vuajti nga tumori në stomak dhe vdiq në moshën 42-vjeçare.
Sigal