Tragjike! Po ktheheshin në shtëpi nga një funeral, humbin jetën në aksident 7 pjestarë të një familjeje

60
Sigal

Një burrë humbi tre breza të familjes së tij pasi ata u përfshinë në një aksident teksa po ktheheshin në shtëpi nga një funeral.

Pedro Clariman, 26 vjeç, u zgjua për të gjetur të vdekur shtatë të afërmit e tij të dashur pas një përplasjeje kokë më kokë në Picton, Zelanda e Re rreth orës 7:30 të mëngjesit të së dielës.

Shtatë anëtarë të familjes vdiqën kur furgoni i tyre u përplas me një gjysmërimorkio gjatë një udhëtimi gjatë natës pasi morën pjesë në një funeral në anën tjetër të ishullit.

Vëllai i Pedro, David tha: “(Vëllai im Pedro) pa trupin e babait tim në rrugë dhe më pas vëllait tim Luie, ai ishte zgjuar dhe më pas u rrëzua – Është thjesht tronditëse.”Pedro dhe një vëlla tjetër mbijetuan ndërsa partneri i tij, vajza 10 muajshe, mamaja, vëllai, halla, njerku dhe kushëriri vdiqën të gjithë në përplasje.

Pasi dëgjoi lajmin se edhe fëmija dhe partneri i tij ishin mes viktimave, ai mbeti i shokuar, tha David.David i shpëtoi vdekjes duke zgjedhur të mos merrte pjesë në funeralin sepse vuan nga sëmundja e lëvizjes dhe u rezervua për një turn ku punon në një supermarket afër shtëpisë së tij.Duke folur me Neë Zealand Herald, David tha: “Është thjesht tronditëse, të ndodhë kaq shpejt.

“Në një mbyllje syri, gjithçka është zhdukur”. Në ditët pas tragjedisë, David tha se kishte folur me vëllain e tij – i cili mbeti për mrekulli vetëm me lëndime të lehta pas një aksidenti që la furgonin e tyre të thërrmuar dhe shkatërruar.

Pedro ishte në sediljen e shoferit kur familja u largua nga funerali në Christchurch, por kaloi me njerkun Paul pas katër orësh.