Trafikonin drogë nga Shqipëria drejt Siçilisë, arrestohen 12 persona

510
Sigal

12 Persona janë vënë në pranga dhe akuzohen të jenë pjesë e një grupi që transportonin drgoë nga Shqipëria drejt vendit fqinj.

Ende nuk bëhen të ditura identetitet e të arrestuarëve ndërkohë që mësohet se grupi kriminal ishin nën hetim nga viti 2015-2018.

Droga transportohej nga Shqipëria dhe kishte si destinacion Siçilinë.