“Thyhet” akulli, Erdogan një orë takim me Mitsotakis në samitin e NATO-s

53
Sigal

Takimi që pra disa muajsh dukej i pamundur, sot përfundoi brenda një ore.

Samiti i NATO-s bëri bashkë kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis dhe presidentin e Turqisë Recep Tajip Erdogan.

Akulli mes tyre u thye dhe ata vendosën të linin pas tensionin e vitit 2020, pavarësisht nga ndryshimet shumë të rëndësishme që ekzistojnë.

Sipas mediave greke, Ergodan do të flasë për takimin në një konferencë për shtyp të paralajmëruar për ditën e sotme.

Edhe kreu i qeverisë greke pritet të japë një deklaratë për mediat.