Terrorizohet peshkatari, rrethohet nga 30 peshkaqenë

266
Ky është momenti i frikshëm kur një peshkatar është gjetur në një situatë vërtet tmerruese ku barka e tij është rrethuar nga 30 peshkaqenë.
Ben McJannett po peshkonte në brigjet e Mooloolaba të Queenslandit, kur nën barkë iu krijua një grup grabitqarwsh.
Videoja tregon momentin dramatik kur peshkatari futi dorën në ujë për t’i filmuar, ndërsa njëri prej tyre i dha një goditje të fuqishme.
Peshkatarët e zonës, thonë se numri i peshkaqenëve në këto ujëra po shkon duke u rritur dhe gjithnjë e më shumë po qëndrojnë në hapësira të cekëta.