Të shtëna me armë zjarri në një shkollë në Oxford, dyshohet për disa viktima

133
Sigal

Disa persona kanë mbetur te lenduar nga të shtënat në shkollën e mesme “Oxford” në Oxford, Michigan, të martën, tha zyra e sherifit.

Sulmuesi i dyshuar është në paraburgim dhe një pistoletë është konfiskuar, tha Zyra e Sherifit të Qarkut Oakland.

Sipas raportimeve te mediave te huaja, dyshohet se mund te kete 4 deri ne 6 viktima nga keto te shtena me arme, por ende nuk ka konfirmim zyrtar.