Të shtëna me armë në një lokal në Athinë, vritet shqiptari

104
Një ngjarje e rëndë është shënuar në Athinë, Greqi, kur një person hapi zjarr jashtë një kafeneje në sheshin e frekuentuar të Nea Smyrni, duke vrarë një burrë dhe plagosur dy të tjerë. Sipas mediave greke, personi që ka humbur jetën është me origjinë shqiptare. Autoritetet flasin për larje hesapesh.
Menjëherë pas të shtënave zona është rrethuar nga forcat e policisë dhe një ambulancë që ka marrë dy të plagosurit dhe të ndjerin që ishte pronari i kafenesë. Sipas informacioneve, viktima ka qenë jashtë kafenesë kur autori, gjithashtu me origjinë shqiptare, ka kaluar aty dhe e ka qëlluar.
Sigal