Të shtëna me armë në një hotel në Darwin, të paktën pesë të vrarë

505
epa07624207 Ambulance vehicles and officers outside a workshop in Woolner, where it is believed a gunman has shot multiple victims, in Darwin, Northern Territory, Australia, 04 June 2019. According to media reports quoting the police, up to five people were killed after a shooting at a Darwin city hotel on 04 June night. A suspected gunman has been arrested, media added. EPA/MICHAEL FRANCHI AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT
Sigal

Të paktën pesë persona kanë mbetur të vrarë gjatë një shkëmbimi zjarri në një hotel në Darwin, në Australi.

Lajmin e bën me dije policia duke nënvizuar që i dyshuari, një burrë 45 vjeçar, është arrestuar.

Burri-shkruajnë mediat ndërkombëtare-hyri në Hotel Palms në McMinn Street me një pushkë në dorë dhe ka hapur zjarr duke vrarë disa njerëz përpara se të arrestohej nga policia.