Të paktën 10 të vdekur nga shpërthimi në Beirut

45

Të paktën dhjetë persona kanë humbur jetën në shpërthimin që ndodhi pasditen e së martës në Beirut, Liban.

Ministria e Shëndetësisë në vend citohet të ketë thënë se bëhet fjalë për qindra të plagosur ndërsa në pamjet e publikuara nga mediat mund të shihen qytetarë të gjakosur dhe të trembur.

Ministri i Shëndetësisë Hamad Hassan është shprehur se shkak për shpërthimin ka qenë një aksident me fishekzjarre. Ndërsa, teksa pluhuri largohej, Hassan i urdhëroi të gjitha spitalet që të fillonin t’u jepnin ndihmë të plagosurve.