Të armatosur me hanxharë, arrestohen tre shqiptarë në Angli pasi shkuan të grabisnin shtëpinë me kanabis

457
Sigal

Të armatosur dhe me hanxharë, tre shqiptarë janë arrestuar teksa kanë sulmuar një shtëpi në veri të Londrës që ishte shndërruar në një depo të sofistikuar të drogave nga kriminelët rumunë.

Azen Dajci, 26 vjeç, i cili drejton një Mercedes të artë me targa HEII BOZ, mori pjesë në bastisje së bashku me të tjerët përfshirë Fabion Kuci, 27 vjeç, dhe Ardi Sheta, 18.

Oficerët mbërritën në vendngjarje dhe Tasered, Dajci, u përpoq të ikte, por nuk ja doli.
Tre persona u arrestuan ndërsa pese të tjerët arritën të shpëtojnë edhe pse u ndoqën nga policia.

Në nëntor të vitit të kaluar, Sunday Express publikoi imazhe të bandës Hellbanianz që pozonin më para, makina, armë dhe kanabis.

Banda, e cila ka origjinë nga Barking, ka marrë përsipër tregtinë fitimprurëse të kanabisit dhe ka lidhje me kartelet e kokainës.

Christopher Hewertson: Grupi kishte marrë informacion që kjo ishte një fabrikë që vlente qindra mijëra dollar.

Ata hynë nga dera e pasme dhe filluan që të prisnin kanabisin dhe ta fusnin në qese të zeza. Por u detyruan që të largoheshin duke lënë pas dy qesë dhe një hanxhar.

Kuci dhe Dajci u ndaluan. Dajci tentoi që të arratisej dhe fshehu armën poshtë një makine të parkuar.