Sulmohet Bursa në Pakistan, raportohen për shumë të vdekur

129

Një grup i armatosur terrorist sulmoi mëngjesin e sotëm Bursën e Pakistanit në Karaçi, si pasojë mbeten të vdekur rojet e sigurisë një polic dhe një kalimtar Sulmi kishte nisur rreth orës 10.00 duke gjuajtur me AK.47  dhe më pas kanë hapur canta që i kishin mbushur me granata . Sulmuesit ishin kamufluar me veshje policie dhe nuk ishin pikasur në fillim nga autoritetet e rendit që ta parandalonin sa më shpejt ngjarjen e rëndë Pasi u bë i mundur lokalizimi i  terroristëve, ushtria ndërhyri duke u përplasur më armë me ta dhe si pasoje katër sulmuesit e Bursës mbetën të vdekur në vend.  Akoma nuk bëhet e ditur numri i të vrarëve po flitet për mbi 9 të vdekur deri tani nga mediat botërore.