Stuhi e fuqishme breshri në Kroaci, moti i keq kufizon qarkullimin rrugor dhe detar

146
Sigal

Një front i ftohtë e ka përfshirë Adriatikun. ka rënë breshër, ndërsa në lartësi më të larta ka rënë borë. Dalmacia është goditur nga reshjet e shiut mëngjesin e sotëm, ndërsa në pjesët veriore ka rënë breshër i fortë, shkruajnë mediat kroate.

Në disa pjesë të Kroacisë pati stuhi breshëri. Në malet më të larta ka nisur të bjerë borë.

Dyshimet për përfshirje të dy të rinjve serbë në helmimin e banorëve të De…

Pas pirjes, presioni i gjakut kthehet në normale në 20 minuta

Në veri të Adriatikut dhe në Dalmacinë veriore, temperaturat variojnë nga 8 në 12 ° C, dhe në jug deri në 16 gradë.

Në Adriatikun verior ka erë me borë. Ajo pasdite parashikohet se do të përhapet në të gjithë bregdetin dhe me shpejtësi mbi 100 km/orë.

Për shkak të borës, parashikohen kufizime në qarkullimin rrugor dhe atë detar.