Si ndodhi vrasja në Patra, Mario Metaj me grupin e tij u vendos në ndjekje të dy personave, njëri prej tyre e qëlloi në kokë

39
Sigal

Mediat greke raportojnë detaje të reja nga vrasje ditën e djeshme në Patra të Greqisë ku i vrarë mbeti një shqiptar me emrin Mario Metaj.

Gjithë konflikti ka ndodhur në sheshin Zavlaniou, ku Mario Metaj me grupin e tij me motora kanë ndjekur dy persona që drejtonin një automjet/

Në kryqëzimin Kurtesi, një nga personat që drejtonte mjetin ka hapur zjarr ndaj grupit që po i ndiqte, dhe plumbi ka kapur në kokë Mario Metajn.

Policia ka gjetur në vendngjarje 2 gëzhoja të kalibrit 9mm, ndërkohë që bashkëpuntori i vrasësit është arrestuar tashmë. Autori mbetet ende në kërkim.