Shqiptari pret ‘byzylykun elektronik’ dhe arratiset, Greqia e shpall në kërkim

412
Sigal

Nje shqiptar qe ishte lene i lire nga burgu,por mbahej me byzylyk elektronik e ka prere ate dhe eshte arratisur.

alban-0

Shqiptari 35 vjecar, emri i te cilit nuk eshte bere i ditur thuhet se ishte dënuar si i përfshirë në ëështje vrasjeje.

Mediat greke shkruajne se ai e ka prerë byzylykun me te cilin mbikeqyrej, ne kohen kur ishte tek stacioni i autobuzëve në Kiffisos. Pas ketij momenti nuk ka me asnje gjurme te shqiptarit.

Mediat greke shkruajne se ai ka marre autoubusin dhe u nis për në Shqipëri. Nderkohe qe policia greke e sinjalizuar nga alarmi qe ra pas preres se ‘ores se dores’ nga ana e shqiptarit u vu ne levizje dhe ka nisur kerkimet.