Shpërthen bomba në Stamboll dy të vdekur, katër të plagosur

387
Sigal

Një shpërthim me bombë në Stamboll ka lënë dy të vdekur dhe katër të plagosur, pas një vendosje të njëpasnjëshme bombash pranë një stacioni elektrik dhe një tjetër në bustin e Ata Turk pranë një rajoni policie në zonën Maltepe.

Sipas policisë ende nuk dihen autorët dhe qëllimet e vendosjes së këtyre bombave, pasi deri më tani autorësia nuk është marrë përsipër nga askush.

Menjëherë pas shpërthimit të parë polciia ka gjetur dhe dy bomba të tjera në lagje të ndryshme të kryeqytetit Turk, duke realizuar më pas dhe shpërthimin e tyre.

Këto janë pamjet nga vendngjarja gjatë shpërthimit të bombave.