Shifrat e GF – Për 3 muaj u trafikuan 11 ton drogë përmes detit

296
Guardia Di Financa raporton se nga fillimi i vitit 2017 deri tani, 15 mars 2017 janë sekuestruar në rajonin e Puglias rreth 11 tonë marijuanë e trafikuar përmes detit.

Kjo sasi përbën më shumë se gjysma e sasisë së marijuanës sekesuetruar në rajonin e Puglias përgjatë gjithë vitit 2016.

Policia financiare italiane shpërndau sot deklaratën për mediat ku informonte mbi operacioni e ekzekutuar gjatë ditës së djeshme në brigjet e Foxhias, përgjatë të cilit u sekuestruan 814,60 kg marijaunë dhe u arrestuan 2 skafistët shqiptarë D.B. 31 vjec e V.T. 18 vjec.
Sigal