SHBA, avioni përplaset me një shtëpi, 9 të vdekur

388
Një avion i vogël është përplasur kundër një shtëpie në Ohajo në SHBA. Sipas autoriteteve amerikane, bilanci i të vdekurve është nëntë persona: shtatë pasagjerë dhe dy anëtarë të ekuipazhit.

Sipas burimeve të para, avioni i vogël ka përfunduar kundër mbi tel elektrik pranë një banese dhe ka marrë menjëherë flakë pas kontaktit.

Në brendësi të banesës nuk ka pasur asnjë njeri në momentin e shpërthimit. Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes.
Sigal