Roberto Saviano flet shqip: Solidaritet me popullin shqiptar

668
Sigal

Roberto Saviano një ndër gazetarët, eseistët dhe aktivistët më të mëdhenj në Itali dhe Europë në luftën kundër mafias, ka shpërndarë një postim në Facebook, ku në gjuhën shqipe dhe me një foto të flamurit shqiptar, ai ka shprehur solidaritetin me popullin shqiptar, në këto momente tragjike, pas goditjeve të njëpasnjëshme të tërmetit tragjik, gjatë ditë sëtme.

Tërmeti i ditës së sotme ka qënë më katastrofiku, ku si pasojë e lëkundjeve mbi 6.4 ballë, janë shënuar 22 viktima deri tani, si dhe mbi 600 të plagosur.