Qytetari ekzekutohet me armë zjarri në mes të kryeqytetit

184
Sigal

Një qytetarë në Prishtinë është ekzekutuar me armë zjarri. Ngjarja ndodhi mesditën e sotme në kryeqytetin e Kosovës, në rrugën “Bashkim Fehmiu”.

Sipas policisë, autori i dyshuar dhe viktima kanë qenë brenda së njëjtës makinë kur ka ndodhur krimi.

Sipas policisë, viktima është qëlluar nga mbrapa me plumb, duke i shkaktuar atij vdekjen.

Njoftimi i plotë i PK-së:

Rreth orës 12:00 policia ka marrë informatën për rastin e ndodhur në rrugën, “Bashkim Fehmiu” në Prishtinë, dhe menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes.

Nga këqyrja e vendit të ngjarjes është konstatuar se bëhet fjalë për vrasje dhe ngritur dyshimi se i dyshuari dhe viktima kanë qenë brenda të njëjtës veturë dhe i dyshuari nga mbrapa ka shtënë me armë zjarri në viktimën, mashkull i cili për pasojë ka humbur jetën.

Në vendin e ngjarjes janë ftuar edhe specialist për hetimin e rasteve të vrasjeve si dhe njësitë e specializuara për ekzaminim të vend ngjarjes.

Në bashkëpunim me prokurorin e shtetit ka nisur një hetim me qëllim të sqarimit dhe ndriçimit të rrethanave dhe motiveve që kanë sjellë deri te ky rast tragjik.

Deri më tani policia ka arritur të identifikoj të dyshuarin e mundshëm që dyshohet të jetë shtetasi huaj i cili ka ikur nga vendi i ngjarjes.

Aktualisht policia ka intensifikuar veprimet e saj për të zbuluar vendndodhjen e tij të dyshuarit me qëllim kapjen e tij.